منوی اصلی سایت

منوی موضوعات سایت

فروشگاه فکر افزار کلینیک جوانه

فروشگاه فکر افزار کلینیک جوانه

فروشگاه فکر افزار کلینیک جوانه یکی از ایده های من برای آینده است. از روز بازگشایی کلینیک و حتی بسیار قبل‌تر، همیشه با این سوال والدین گرامی بر‌می‌خوردم که، کجا می‌توانیم فکر افزار و بازی‌ های فکری را تهیه کنیم؟ تصور من این بود که با مراجعه به اسباب بازی فروشی‌ ها و یا کتابفروشی‌ ها می‌توانند این وسایل را پیدا کنند، به همین دلیل اکثرا خانواده‌ ها را به این فروشگا‌ه‌ ها ارجاع می‌دادم.

اما خانواده‌ ها بیشتر اوقات آن چیزی را که می‌ خواستم تهیه نمی‌ کردند. ابتدا فکر می‌ کردم که شاید خوب نمی‌ گردند و یا فروشگاه‌ ها را نمی‌ شناسند برای همین تاکید می‌ کردم که بیشتر بپرسند و جست و جو کنند ولی متاسفانه اکثراً بی نتیجه بود.

تا اینکه تصمیم گرفتم شخصا دست به کار شوم و در بین فروشگاه‌ های سطح شهر به گشت و گذار بپردازم تا شاید وسایلی که مد نظرم هست را پیدا کنم و از این به بعد مراجعانم را به همان فروشگاه ارجاع دهم. سعی می‌ کردم خودم را به عنوان پدری که دنبال وسیله خاصی برای فرزندش هست، جا بزنم. جالب بود همیشه چند اتفاق پیش می‌ آمد.

  1. پیا فروشنده اصرار می‌کرد که من نمی‌ دانم آن وسیله چیست.

  2. پیا ادعا می‌ کردند که اصلاً همچین فکر افزاری نبوده و نداشتیم.

  3. پیا سعی می‌ کرد به جای آن وسیله، چیز دیگری را به من بفروشد و مرا متقاعد کند که این وسیله بهتری است. (البته ناگفته نماند که برخی‌ ها صاف و پوست کنده می‌ گفتند که نداریم یا ندیدیم).

بعد از این اتفاق فهمیدم که متاسفانه اکثر کسانی که در این شغل کار می‌ کنند، کمترین تخصص را در این حوزه دارند و این مساله باعث شده که نقش فکر افزارها و برخی وسایل که نقش مهمی در رشد مهارت‌ های گفتار و زبان، مهارت‌ های شناختی یا حسی و حرکتی کودکان دارند، روز به روز کمتر شود.

از طرفی دیگر خانواده‌ها چون نمی‌ دانند که چه وسیله‌ ای دقیقاً به چه کار می‌ آید در نتیجه در انتخاب اسباب بازی و یا خود بازی دچار مشکل‌اند و این مساله باعث می‌ شود کودکان تجارب مفیدی را در روند رشد از دست بدهند.
بعد از گفتگو‌ها و جست‌و‌جوهای زیاد به این نتیجه رسیدیم که می‌ توانیم هم برای رفاه حال خانواده‌ ها و هم برای رفع نیاز‌های درمانی مراجع‌هایمان، وسایلی را که در روند درمان کمک کننده یا ضروری هستند، خودمان تهیه کنیم و در کلینیک به خانواده‌ ها و سایر افراد عرضه کنیم. (بیشتر ابزارهای کاری و فکرافزارهای گفتاردرمانی و کاردرمانی ذهنی عرضه خواهند شد).

استارت اولیه فروشگاه فکر افزار کلینیک جوانه زده شده و در آینده‌ا ی نه چندان دور می‌ توانید هر نوع وسیله‌ ای را که درمانگر از شما می‌ خواهد، از ما تقاضا کنید تا با کمترین اتلاف وقت و هزینه با بهترین کیفیت تهیه کنید. سعی می‌ کنیم بخش فروش آنلاین را نیز برای عزیزانی که در شهرستان‌ های دیگر ساکن هستند راه‌اندازی کنیم، تا به راحتی بتوانند از طریق اینترنت به تهیه وسایل مورد نیاز خودشان بپردازند. در ضمن همکاران گرامی نیز می‌توانند برای تهیه وسایل آموزشی مورد نیاز کلینیک‌ ها، مهد کودک‌ ها، مراکز آموزشی و …  با ما تماس بگیرند و سفارشات خود را اعلام کنند.

به زودی بخش آنلاین با همین آدرس وب سایت را‌ه اندازی خواهد شد. منتظر نظرات شما هستیم.

15 می 2018
فرهاد پاریاو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *