منوی اصلی سایت

منوی موضوعات سایت

کلنیک کاردرمانی ارومیه را بشناسید – کلینیک جوانه

کلنیک کاردرمانی ارومیه را بشناسید – کلینیک جوانه

کاردرمانی یکی از شاخه های توانبخشی است که به عنوان یک رشته علمی تمامی ابعاد روحی، روانی و جسمی یک بیماری را که تاثیرات جانبی مختلفی روی عملکرد فردی و اجتماعی بیمار می گذارد، در بر می‌گیرد.

کاردرمانی ارومیه

کاردرمانی ارومیه با ارائه تکنیک های درمانی مناسب، به درمان اختلالات در حیطه های جسمانی و روانی در مقاطع سنی مختلف می پردازد. کاردرمانی، فرد یا بیمار را از وابستگی به دیگران خارج کرده و به فرد کمک می کند تا در انجام فعالیت های روزانه زندگی خود استقلال پیدا کند. مستقل شدن فرد در فرآیند درمان از نظر رشدی و بازتوانی، هدف نهایی تمامی درمانهای کاردرمانی است.

چه کودکانی نیازمند خدمات کاردرمانی هستند؟

به عنوان مثال فردی که دچار سکته مغزی می شود با توجه به سطح ضایعه ای که در مغز اتفاق می افتد برخی مهارت های حرکتی و کلامی اش را از دست می دهد. این اختلالات باعث می شود فرد در انجام فعالیت های روزانه اش و همچنین در زمینه شغلی که دارد و ارتباطات روزمره خانوادگی و اجتماعی، دچار محدودیت و وابستگی شود. مجموعه این عوامل می تواند باعث بروز مشکلاتی دیگر از جمله از دست دادن اعتماد به نفس و افسردگی در فرد شود. کودکانی که در ارومیه دارای مشکلات زیر هستند به خدمات کاردرمانی نیازمند هستند و باید به کاردرمانی مراجعه کنند.

 1. کودکان دچار فلج مغزی
 2.  تاخیر حرکتی
 3.  اختلال هماهنگی رشد
 4. اختلالات و بیماری های عصبی- عضلانی (مانند دیستروفی عضلانی، نوروپاتی، میوپاتی)
 5. دررفتگی مادرزادی لگن
 6. تورتیکولی (کج گردنی مادرزادی)
 7.  آسیب اعصاب محیطی مانند فلج ارب
 8. نقایص لوله عصبی مانند اسپاینابیفیدا
 9. عوارض حرکتی
 10. بیماری های متابولیک
 11. کودکان با مشکلات تعادلی و تاخیری
 12. مشکلات قدرت و تحمل عضلانی
 13. کودکانی که به دلیل پوسچر نامناسب یا ضعف عضلانی دچار کوتاهی شده اند

اهداف کاردرمانی در کودکان شامل چه مواردی است؟

از اهداف کاردرمانی ارومیه برای کودکان که دارای مشکلات بالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تسهیل مراحل رشد حرکتی (مانند گردن گرفتن، چهار دست و پا رفتن، نشستن، ایستادن، راه رفتن و)
 2. تعدیل تون عضلانی
 3. رفع و جلوگیری از بدشکلی های مفصلی و جسمانی
 4. تسهیل واکنش های تعادلی و حفاظتی
 5.  مهار رفلکس های غیرطبیعی موجود
 6.  ارائه مشاوره به والدین در رابطه با وضعیت های صحیح و جلوگیری از الگوهای غلط و الگوهای درمان در منزل
 7. اعمال کشش روی عضلات کوتاه شده
 8. کنترل و یادگیری حرکتی
 9.  آموزش مهارت های روزمره زندگی

کلینیک کاردرمانی ارومیه جوانه

کلینیک توانبخشی جوانه شهر ارومیه دارای بخش کاردرمانی است. بخش کار درمانی جوانه یکی از بزرگترین و مجهزترین کلینیک های کاردرمانی سطح شهر است که با در نظر گرفتن نیازمندی های خاص بیماران و مراجعان، فضای درمانی لذت بخش و همراه با آرامش خاطر را برای شما به همراه دارد. کلینیک جوانه دارای دو بخش بزرگسالان و کودکان است که به صورت مجزا آماده ارائه خدمات است.

درباره کلینیک کاردرمانی ارومیه

کلینیک توانبخشی جوانه در پاییز ۹۶ با هدف ارائه خدمات نوین در حوزه توانبخشی راه اندازی شد. این کلینیک در فضایی با مساحت ۲۴۰ متر بزرگترین کلینیک شخصی در سطح شهر ارومیه است که دارای ۴ بخش مجزا شامل گفتاردرمانی، تربیت شنیداری، کاردرمانی ذهنی و جسمی، توانبخشی شناختی کودکان و بزرگسالان است. هر بخش از کلینیک کار درمانی جوانه به صورت جداگانه آماده ارائه خدمات تخصصی است.

کلینیک گفتار درمانی و کار درمانی جوانه با بهره گیری از کارشناسان خبره و تجهیزات روز در نظر دارد گامی نو در راستای بهبود توانبخشی و خدمات آن بردارد. با توجه به مغفول ماندن این رشته ها هم از سوی جامعه پزشکی و هم از سوی عموم مردم، لازم می دانیم با همیاری شما در راستای معرفی شایسته آن و روشنگری در این زمینه، سهم خود را به جا بیاوریم. از این رو از تمامی همکاران و مراجعان و احاد مردم خواهشمندیم نظرات، انتقادات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارند. بدون شک مورد استقبال واقع خواهند شد. امیدواریم با حمایت شما عزیزان بتوانیم در ابتدا کاستی ها را جبران کنیم و در آینده آنچه را که درخور جامعه هدف توانبخشی است، محقق سازیم.

درباره متخصصان کلینیک جوانه

کلینیک کاردرمانی جوانه ارومیه توسط آقای منصور آماده کارشناسی گفتار درمانی و کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و آقای پاریاو کارشناس کاردرمانی مدیریت می شود.

آقای آماده دارای ۷ سال سابقه کاری در زمینه های اتیسم، سکته مغزی، اختلال بلع، لکنت و توانبخشی شناختی است. آقای پاریاو هم ۵ سال به صورت مستمر در زمینه کاردرمانی جسمی فعالیت تخصصی دارند.

14 اکتبر 2019
فرهاد پاریاو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *